Hizmetler

Hizmetler

Askeri helikopter platformlarının dizayn aşamasında, kurumlar ve firmalar için sertifikasyon öncesi tüm sistem, cihaz ve eçhizelere ait teknik bilgi, yerleşim planı, konfigürasyonlar en ince ayrıntısına kadar (Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Helikopter Platformlarının Sertifikasyonları için uyguladığı sertifikasyon kriterleri) ilgi yönergeye göre anlatılır. Teknik resimler hazırlanmasına müteakip inşa faaliyetleri tamamlandıktan sonraki hat aşamasında HAT (Harbour Accept Test) Dokümanlarını inceler, HAT faaliyetlerinin takip ve kontrollerini yapar/yaptırır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki helikopter platformu sertifikasyon inspektörlerine sunulacak olan tüm cihaz, sistem ve eçhizelerin testlerini yaparak test raporlarını hazırlar. İnşa edilecek Helikopter Platformlarının inşa aşamalarını, ön kontrol, son kontrol ve muhtelif zamanlarda icra edilecek olan ön koordinasyon toplantılarında; inceleyerek zaman çizelgesi çıkartılır.

Ticari maksatlı yat, kuru yük, tanker, petrol platformu, acil iniş liman platformları vb. bulunan Helidek ve Heliportlar hakkında;

Yeni inşa edilecek ticari gemiler için Helidek kaymaz boya, yüzey analizi, ışık ve işaretler, kurtarma ve yangın söndürme ekipmanları dâhil olmak üzere, üst yapının Helidek’e bakan kısmının tasarım çalışmalarında bilgi aktarımı gerçekleştirerek, danışmanlarımız ve mühendislerimiz ile Civil Aviation Authority (CAP-437) sertifikasyon, Sivil Havacılık Heliport Yapım ve İşletim Esaslarına İlişkin Talimat (SHT 14B/01)’a göre faaliyetine hazırlık tam ve eksiksiz olarak yapılır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yönergeleri ve denetimi kapsamında olan acil iniş platformları, yer seviyesi platformları, yükseltilmiş platformlar ve bina üzeri platformlar şirketimiz tarafından anahtar teslimi inşa, bakım, onarım ve denetim faaliyetleri tam ve eksiksiz olarak yapılmaktadır. Başvuru ve onay süreci şirketimiz tarafından işletme ruhsatı alıncaya kadar devam etmektedir.

123movie