Haberler

Haberler

SAHA EXPO 2022
25 - 28 EKİM 2022 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEK OLAN SAHA EXPO 2022 FUARINDA 6-B -14 NUMARALI STANTIMIZI ZİYARET ETMENİZDEN MUTLULUK DUYACAĞIZ.
TCG ANADOLU uçuş güvertesi kaymaz kaplaması SAHA İSTANBUL üyesi HeliPLAT tarafından tamamlanmıştır.
https://www.sahaistanbul.org.tr/firma-haberleri/tcg-anadolu-ucus-guvertesi-kaymaz-kaplamasi-saha-istanbul-firmalarindan
ANADOLU gemisi uçuş güvertesi kaymaz kaplama uygulaması HeliPLAT Ltd. Şti. tarafından tamamlandı.
https://twitter.com/mavivatannet/status/1520716533923725314?s=27&t=LkdrHpBtkvdMb0eJlrvbqw
HeliPLAT Yerlileştirme Çalışmalarına hızla devam etmekte.
https://twitter.com/mavivatannet/status/1499442535147753478?s=24    
HeliPLAT; Dost müttefik birçok devlete hizmet sunmakta
https://twitter.com/mavivatannet/status/1499441993050697729?s=24
Türkiye’nin Askeri-Sivil Gemi Helikopter Platformlarında Öncü Şirketi HeliPLAT
https://mavivatan.net/turkiyenin-askeri-sivil-gemi-helikopter-platformlarinda-oncu-sirketi-heliplat/  
Non Skid Boya İnspektörümüz HeliPLAT ailesine Katılmıştır
Sivil / Askeri, Su Üstü (Gemi-Offshore), Beton (Bina-Bahçe), Çelik Konstrüksiyon gibi tüm Helikopter Platformları / Heliport / Helidekler için gerekli Kaymaz (Non Skid) boya kaplama uzman inspektörümüz Sn. Alpaslan Coşkun, HeliPLAT ailesine katılmıştır.
Bütün Hastanelere Heliport
Sağlık Bakanlığı, bütün hastanelere ambulans helikopterlerin inişi için heliport yapacak. Mevcut heliportların da işlevsel hale getirilmesini sağlayacak. Sağlık Bakanlığı’nın, hastaların uzak mesafelerden uygun sağlık tesislerine hızlı bir şekilde taşınabilmesi gayesiyle başlattığı ambulans helikopter uygulamasında, helikopterlerin hasta almak için futbol sahasına iniş yapması gibi ilginç görüntülere son veriliyor. 2008 yılında başlatılan helikopter ambulans sisteminin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan helikopter iniş sahası heliportlar için âdeta seferberlik başlatılıyor. Bakanlık, yapımı devam eden veya planlanan tüm hastanelere ambulans helikopterlerin inişi için heliport yapacak. Ayrıca Bakanlık, mevcut heliportların da işlevsel hale getirilmesini sağlayacak.
9.DENİZ SİSTEMLERİ SEMİNERİ
9. Deniz Sistemleri Semineri 14 - 15 Ekim 2019 tarihleri arasında ODTÜ’de gerçekleşecektir. Sergi katılımcısı olarak seminerde sizlerle buluşmayı hedefleyen HeliPLAT’ın davetlisisiniz.
HeliPLAT Ve TÜRK LOYDU Protokol İmza Töreni
HeliPLAT ve Türk Loydu savunma sanayimiz için önemli bir işbirliğine imza attılar. HeliPLAT ile Türk Loydu arasında; helikopter platformu sertifika/ruhsatlama gerekliliklerini sağlayacak testler ve kontroller hakkında  işbirliği protokolü, Türk Loydu merkez ofisinde düzenlenen törenle 17 Ocak 2019 tarihinde imzalandı. Yapılan protokol neticesinde; HeliPlat uzmanları tarafından yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilecek helikopter platformu (heliport, helidek) sertifika/ruhsatlama isterleri kapsamındaki testlere Türk Loydu’nun nezareti sağlanarak, platformların uygunlukları belgelenecek. Böylelikle savunma sanayinde kullanılacak tüm helikopter platformları gereken uygunluk belgelerine dışarıya bağımlı olmadan kavuşabilecekler.
123movie